Podziemne miasto Beit Guvrin

Cała okolica Beit Guvrin w Izraelu zbudowana jest z miękkich skał kredowych. Wydobycie tego ważnego surowca rozpoczęto już w epoce żelaza. Od tamtej pory wydrążono setki kilometrów podziemnych ciągów, często wykorzystujących naturalne jaskinie, do których przeniesiono część życia z powierzchni. W ciągu 1500 lat powstało tutaj prawdziwe podziemne miasto, które mimo, że jest opuszczone od kilkuset lat to ciągle skrywa wiele tajemnic. Do rejonu Beit Guvrin organizuję wyjazdy penentracyjne!

Opublikowano: 12 lis 2018

Pierwszy odcinek serii o tajemniczym podziemnym mieście. W tej części dowiecie się dlaczego 2500 lat temu mieszkańcy podziemnego miasta urządzali nie jeden a dwa pogrzeby dla swoich zmarłych.

Opublikowano: 14 gru 2018

W tym odcinku przekonasz się o gigantycznych rozmiarach podziemnego miasta oraz dowiesz się czym są podziemne dzwony i do czego służyły.

Opublikowano: 20 sty 2019

Znajduję się w okolicach Beit Guvrin gdzie eksploruję podziemne systemu zbudowane tu przez mieszkańców tego rejonu ponad 2000lat temu.

Opublikowano: 02 lut 2019

Odcinek głównie o podziemnych fortyfikacjach ale spenetruję również jedne z najciaśniejszych tuneli jakie widziałem - także żeby nie było, że nie ostrzegałem - będzie klaustrofobicznie!

Opublikowano: 07 lut 2019

W tym odcinku pewien korytarz musiałem spenetrować sam i natrafiłem na coś, czego nie oglądacie często na tym kanale, a mianowicie na miejsce, które okazało się dla mnie za ciasne.
| .projekt: reel-creative.com | realizacja: bartlomiej(a)nowak.coffee |