Międzyrzecki Rejon Umocniony

Międzyrzecki Rejon Umocniony to jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych świata! System podziemny to aż 32 kilometry tuneli połączonych z 27 schronami bojowymi(bunkrami). Dodatkowo w całym rejonie znajduje się około 100 bunkrów, prawie 11 kilometrowej długości zapora przeciwpancerna zwana zębami smoka oraz największy na świecie system zapór hydrotechnicznych obejmujący zapory z bunkrami, jazy oraz kilometry kanałów taktycznych.
To właśnie tutaj narodziła się moja podziemna pasja, której owocem jest ta strona oraz kanał na YT.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego miejsca to zapraszam do moich tekstów lub serii filmów o tym miejscu.


Z poprzedniej majówki powstał też film dostępny tutaj.

Ze względu na wielkość i kompleksowość tego miejsca proponuję zwiedzanie minimum 2 dniowe (2 noclegi).
Istnieje również możliwość zorganizowania dłuższego lub krótszego zwiedzania.

 

Podziemna Objazdówka

MRU, DAG, Zossen i Sangerhausen

Zapraszam na podziemną objazdówkę, podczas której zwiedzimy najciekawsze podziemia zachodniej Polski i wschodnich Niemiec. Podczas jednego wyjazdu przejdziemy kilkadziesiąt kilometrów pod ziemią i zejdziemuy na głębokość prawie 300m.

We sobotę 24.09 zbiórka w Agroturystyce Złota Podkowa o godzinie jak kto dojedzie. Na miejscu grill, integracja. 
niedzielę 25.09 pobudka około 8, śniadanie o 8:30, a następnie wyruszamy na przejażdżkę mostem obrotowym - osoby które mają prawo jazdy na most, proszone są o zabranie go na wyjazd. Jak już pobawimy się mostem, to jedziemy do Muzeum, gdzie spędzimy 8 godzin pod ziemią i przejdziemy około 15km, a część trasy przepłyniemy pontonem. Po wszystkim przejażdżka transporterem opancerzonym i powrót do agro na grilla. Tam też nocujemy i w

Poniedziałek 26.09 wstajemy około 8, aby do 9 zjeść śniadanie i dojechać na DAGa w Krzystkowicach. Podczas zwiedzania wybierzemy miejsce, gdzie będziemy nocowali  - stoi tam kilkadziesiąt opuszczonych budynków, każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam dmuchane materace, hamaki i ciepłe śpiwory. Pod wieczór, aby nie męczyć już was grillami, zamówimy pizzę/kebsa z dowozem (ogarnę, pan nie pyta). Noc spędzamy w terenie - las, dach opuszczonego budynku lub jego wnętrze.
Wtorek 27.09 poranek będzie ciężki. Zjemy śniadanie i trzeba będzie się w miarę wcześniej ogarnąć, spakować i przetransportować do Zossen gdzie spędzimy 7h pod ziemią zwiedzając kilka różnych bunkrów z drugiej i zimnej wojny. Miejsce to przez niektórych nazywane jest hitlerowskim Pentagonem. Po wszystkim jedziemy ok 2,5h do noclegowni w Niemczech gdzie będzie czekała na nas kolacja.
Środa 28.09 czeka nas główna atrakcja a mianowicie 7h pod ziemią na głębokości 300 metrów. Popływamy tam kajakiem, pobrodzimy w błocie, pojeździmy kolejką a na koniec chluśniemy górniczego sznapsa. Około 17 wyjazd kończymy. 

Co trzeba zabrać?
-rękawiczki, czołówka, wygodne obuwie, pod ziemię bluza z kapturem najlepsza
-śpiwór, materac, hamak (można zabrać namiot) sprzęt campingowy
-zapas napojów na dzień i na wieczór
-klapki, ręcznik

KOSZT: 430 /osoba *

2000 zł.

Co zawiera się w cenie?

-przewodnik oraz tłumacz
-bilety wstępu do MRU(podziemia, most, pojazd), Sangerhausen oraz Zossen
-dodatkowe ubezpieczenie NNW

-kompleksowe wyżywienie (3 śniadania w lokalu, jedno w terenie, 2 grille, żarcie na wynos) plus przekąski
-3 noclegi w pokojach wieloosobowych
Co NIE zawiera się w cenie?
Dojazdy w poszczególne miejsca zbiórki, napoje oraz alkohol.

Najbliższe terminy wyjazdów:

10 godzin na MRU

15km spacer pod ziemią plus rejs pontonem na głębokości 40m

Zapraszam na rozpoczęcie sezonu na MRU! Przygotowałem dla Was dwa jednodniowe wyjazdy obejmujące 15km spacer pod ziemią, pływanie pontonem po zalanych partiach oraz przejażdżkę transporterem opancerzonym.

Maksymalna ilość uczestników to 15 osób + ja. 

Lokalizacja: www.bunkry.pl

Jako, że godziny wyjazdu nie ułatwiają dojazdu z daleka przygotowałem dla Was możliwość albo przyjechania dzień wcześniej albo zostania na noc w pobliskiej agroturystyce. Ja również będę tam nocował także będzie czas żeby posiedzieć razem z piwkiem przy ognisku. To opcja tylko dla chętnych - koszt noclegu +35zł/osoba/doba
 

PLAN(identyczny w sobotę i niedzielę): 9:00 zbiórka na parkingu muzeum 9:30-17:30 15 kilometrowy spacer pod ziemią + pływanie pontonem po zalanych partiach systemu. 17:30-18:30 przejazd transporterem opancerzonym połączony ze zwiedzaniem 3 obiektów naziemnych 19:00 zakończenie wyjazdu Zakładam, że na miejsce zbiórki dojedziecie sami własnymi autami. Jeżeli będzie to niemożliwe to będę odbierał dojeżdżających pociągami/busami/blabacar ze Świebodzina swoim autem bez dodatkowych kosztów.

KOSZT: 45 /osoba *

180 zł.

Cena obejmuje opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW, przejazd transporterem wojskowym. Cena nie obejmuje wyżywienia oraz noclegu.

Najbliższe terminy wyjazdów:

Zbierz grupę i wybierz termin!
| projekt: reel-creative.com | realizacja: bartlomiej(a)nowak.coffee |