O mnie

Nazywam się Piotr Kawiak i uwielbiam penetrować dziury. Od zawsze ciekawiło mnie to, co znajduje się pod ziemią - już jako dzieciak wałęsałem się po kanałach burzowych pod moim rodzinnym miastem - Zieloną Górą. Jednak wtedy traktowałem to jako dziecięcą zabawę, a nie hobby i sposób na życie. Tak było aż do 2012 roku kiedy to kolega zabrał mnie do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Tam niemal natychmiast zrozumiałem, że podróżowanie po podziemiach to właśnie to, co chcę robić do końca życia. Od tamtej pory staram się spędzać jak najwięcej czasu spędzać pod ziemią, a nie na jej powierzchni.

 

Przez kolejne lata odwiedziłem dziesiątki obiektów podziemnych o różnych rozmiarach i stopniach trudności. Nabyłem wiedzę i doświadczenie wymagane przy eksploracji takich miejsc, nawiązałem też niezbędne kontakty z właścicielami/zarządcami lokalizacji oraz bazami noclegowymi. Cały czas organizowałem dziesiątki wyjazdów penetracyjnych - najpierw dla mnie, później dla znajomych i ich znajomych, aż w końcu zdecydowałem się zamienić swoją pasję w biznes. Na początku 2019 roku zostałem oficjalnym przewodnikiem po Kompleksie Seewerk oraz Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym i ciągle pracuję nad udostępnieniem kolejnych lokalizacji. Oprowadzam również grupy niemiecko- i angielskojęzyczne. Podczas każdego wyjazdu przedstawiam historię obiektu i staram się zaplanować wszystko tak, aby jak najwięcej czasu spędzić w swoim naturalnym środowisku czyli pod ziemią. Od 6 lat mieszkam w Berlinie i jestem członkiem Berliner Unterwelten - jednego z największych stowarzyszeń miłośników podziemi w Niemczech, które komercyjnie udostępnia podziemia Berlina do zwiedzania. Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem poznałem wielu ciekawych ludzi, za pomocą których trafiłem m.in na kompleks Seewerk.

 

Prowadzę również kanał na YT Kawiak Jones gdzie publikuję materiały z moich wyjazdów oraz różne ciekawostki ze świata podziemi. Okazyjnie publikuję artykuły na portalu Joemonster
 


Twój najgorszy koszmar to moje najlepsze wakacje.
Jim Bridwell

| .projekt: reel-creative.com | realizacja: bartlomiej(a)nowak.coffee |