Pierwszy wyjazd do Izraela

Zupełnie przypadkowo pojechałem do Izraela zwiedzać tamtejsze podziemia. Od tego wyjazdu złapałem takiego bakcyla, że jeżdżę tam co roku! Do kilku z jaskiń tu zaprezentowanych organizuję również wyjazdy penetracyjne.

Opublikowano: 25 cze 2018

Jaskinia Fassuta to pierwsza jaskinia, jaką zobaczyłem w życiu. To właśnie tutaj, zrozumiałem, że jaskinie to moje ulubione dziury. Materiał dostępny z angielskimi napisami!

Opublikowano: 09 lip 2018

Szata naciekowa w tym miejscu naprawdę onieśmiela. W tej jaskini można się poczuć jak prawdziwy podróżnik do wnętrza Ziemii! Film dostępny z angielskimi napisami!

Opublikowano: 03 wrz 2018

Jaskinia Kamun została zaadoptowana 2000 lat temu na podziemny schron. Podczas jej penetracji natrafiliśmy na depozyt ukryty tam jeszcze przed naszą erą.

Opublikowano: 26 wrz 2018

Eksploracja drugiego poziomu jaskini Kamun. Okresowo płynie tędy podziemna rzeka, a sama jaskinia jest jedną z ciaśniejszych jakie zobaczyłem podczas tego wyjazdu.

Opublikowano: 28 paź 2018

Jaskinia Haritun leży na południe od Jerozolimy na skraju Pustyni Judzkiej. To właśnie w tym labiryncie nagrałem materiał o orientacji w skomplikowanych jaskiniach. W grudniu 2019 roku opublikowałem jednak ciaśniejszy film z paryskich katakumb.
| .projekt: reel-creative.com | realizacja: bartlomiej(a)nowak.coffee |