Kompleks Seewerk

Kompleks Seewerk leży w okolicach Frankfurtu nad Odrą i od powstania w 1938 roku do wycofania jednostek radzieckich w 1992 roku pozostawał pod ścisłą tajemnicą. Dopiero niedawno udostępniono go do zwiedzania - 4 piętrowy bunkier z labiryntem 400 pomieszczeń, opuszczone miasteczko z 30 budynkami połączonymi podziemnymi tunelami oraz leżący nieopodal  nieukończony kompleks Sarin to prawdziwy lunapark dla miłośników mocnych wrażeń!

Zarówno Seewerk jak i Sarin powstały do produkcji gazów bojowych na potrzeby hitlerowskich Niemiec. Po wojnie Sowieci przejęli obiekty i zagospodarowali je do swoich potrzeb. W bunkrze powstało Stanowisko Dowodzenia Układu Warszawskiego, a istniejące budynki rozbudowano i dobudowano kolejne.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym obiekcie to zapraszam do zapoznania się z moim artykułem o tym miejscu, lub do zobaczenia filmów z tego miejsca.  

Na terenie obu kompleksów oferuję następujące trasy:

BUNKIER

Zwiedzanie standardowe

Zwiedzanie obejmuje bunkier zarówno od wewnątrz jak i ‘od góry’. Podczas tego wariantu zabiorę Cię do prawdziwego podziemnego labiryntu składającego się z niemal 400 pomieszczeń, przedstawię historię tego miejsca i przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń i rozwiązań technicznych. Trasa jest prosta i przystępna dla każdego - nie obejmuje zwiedzania wentylacji i wspinaczek kanałami wentylacyjnymi na wieże.

Zwiedzanie trwa standardowo około 7h, aczkolwiek istnieje możliwość jego przedłużenia.

Maksymalna ilość uczestników: 15 osób

KOSZT: 50 /osoba *

225 zł.

Cena obejmuje opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW, zgodę na robienie i publikowanie zdjęć, maseczkę przeciwpyłową.

Najbliższe terminy wyjazdów:

BUNKIER

Kompleks Seewerk zwiedzanie ekstremalne

Zapraszam na EKSTREMALNE zwiedzanie bunkra pod kompleksem Seewerk. Poruszać będziemy się głównie wentylacją - schody planuję pokazać wam dopiero po kilku godzinach :) Będzie raczej ciasno i jak ktoś ma delikatną głowę to zalecam kaski. Dobrze będzie wziąć ochraniacze na kolanach, gdyż to na nich głównie będziemy się poruszać. Będę miał ze sobą też linę oraz drabinkę, żebyśmy mogli wejść w najbardziej niedostępne dziury :)
Oczywiście penetracja każdej dziury jest zawsze dobrowolna i każdego, kto się jednak nie zdecyduje mogę ekspresowo poprowadzić na około bardziej cywilizowaną trasą;)

Zwiedzanie trwa standardowo około 7h.

Maksymalna ilość uczestników: 10 osób

Stopień trudności wyjazdu oceniam w 10 stopniowej skali na 6. Będzie raczej nisko, dużo czołgania, sporo kurzu i wymagająca trasa. Będą też wysokości więc osoby z lękiem wysokości proszę o uprzedzenie mnie o tym przed wyjazdem.

KOSZT: 70 /osoba *

310 zł.

Cena zawiera: opłatę za wstęp na teren prywatny, przewodnika, zgodę na robienie i publikację zdjęć oraz ubezpieczenie NNW, rękawiczki i maseczkę.

Najbliższe terminy wyjazdów:

Weekend w Seewerk

zwiedzanie standardowe lub ekstremalne

Spędzenie całego weekendu na terenie obu Kompleksów to najlepszy sposób na zobaczenie wszystkiego podczas jednego wyjazdu. Wariant obejmuje zwiedzanie bunkra (ekstremalne lub standardowe), zwiedzanie miasteczka wraz z jego podziemiami oraz pobliskiego Kompleksu Seewerk - wraz z wspinaczką na dach prawie 30-metrowej nieukończonej elektrowni - najwyższego budynku w okolicy.

Nocleg odbywa się na miejscu albo w namiocie na placu przed opuszczonym budynkiem przedszkola albo w samym budynku. W obu przypadkach trzeba zabrać ze sobą śpiwór, karimatę oraz ewentualnie namiot.

Maksymalna ilość uczestników: 12 osób

KOSZT: 120 /osoba *

550 zł.

Cena obejmuje opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW, zgodę na robienie i publikowanie zdjęć, maseczkę przeciwpyłową, rękawiczki, zaplecze sanitarne + prysznic oraz opał do ogniska.
Cena nie obejmuje wyżywienia.

Najbliższe terminy wyjazdów:

| projekt: reel-creative.com | realizacja: bartlomiej(a)nowak.coffee |