Największe podziemia fortyfikacyjne świata
Bunkrowa Majówka
Czas trwania: 2,5 dnia
Miejsce eksploracji: Pniewo 66-305
Trudność: Dla każdego
(osoby niepełnoletnie wyłącznie z opiekunem)
Startujemy
2023-04-28
max 15 osób
Koszt: 950 PLN /osoba
W cenie:
2 noclegi w pokojach wieloosobowych, śniadanie, ubezpieczenie NNW, przewodnik, bilety wstępu (podziemia, most, pojazd), oświetlenie
Niewliczone w cenę:
Prowiant pod ziemię, obiady, jedzenie i alkohol na wieczorne grille
Co musisz wiedzieć:

Spędzimy pod ziemią 8 godzin podczas których tunelami pokonamy co najmniej 15 kilometrów. Nowością jest podziemne kino, czyli wyświetlane filmy z epki podczas przerw w podziemnym marszu. Podobnie jak i w poprzednich edycjach nasze zwiedzanie zakończymy rejsem pontonem po zalanych podziemiach - ze względu na opadający poziom wód gruntowych być może uda nam się dopłynąć głębiej niż kiedykolwiek do tej pory. Nie zabraknie też przejażdżki transporterem opancerzonym oraz mostem fortecznym. Wybierzemy się też na "bunkrobranie" w towarzystwie Roberta Jurgi - rysownika fortyfikacji i człowieka, który spędził ostatnich 30 lat badające to miejsce.
 

Więcej informacji w
FAQ
Lub napisz do mnie na
Jest plan:

W piątek 28.04 zbiórka w Agroturystyce Złota Podkowa o godzinie 16. W ramach rozgrzewki zwiedzimy naziemne obiekty w okolicy, później powrót do agro na grilla. 

 

W sobotę 29.04 pobudka około 8, śniadanie o 8:30. Jedziemy do Muzeum, gdzie spędzimy 8 godzin pod ziemią i przejdziemy około 15km, a część trasy przepłyniemy pontonem. Podczas przerw będę wyświetlał filmy z epoki na ścianach podziemnych tuneli. Po wszystkim przejażdżka transporterem opancerzonym i powrót do agro na grilla. 

 

Niedziela 30.04 wstajemy około 8, aby do 9 zjeść śniadanie. Tego dnia dołączy do nas Robert Jurga - autor wszystkich rysunków bunkrów jakie widzieliśmy przez ostatnie 2 dni oraz znawca tych fortyfikacji. W jego towarzystwie wybierzemy się do dwóch mniejszych grup warownych z systemami podziemnymi gdzie zwiedzanie urozmaicimy niepublikowanymi rysunkami Roberta. W ten dzień przejedziemy się też fortecznym mostem obrotowym  - osoby które mają prawo jazdy na most, proszone są o zabranie go na wyjazd.

A tak już było:
Chcesz wejść głębiej w temat?
Jeśli interesuje Cię ten temat i jesteś spragniony wiedzy, przeczytaj moje teksty.
Teksty o penetrowaniu
Zapraszam do zapoznania się z aktualnymi scenariuszami wyjazdów. Wszystkie są oczywiście dowolnie zmienialne wedle potrzeb każdej grupy. Na życzenie dla zorganizowanych grup organizuję zarówno wyjazdy jednodniowe,weekendowe, czy nawet kilkudniowe w jednej lub kilku lokalizacjach.
Zapraszam do kontaktu i do wspólnej penetracji!
kawiak@penetrujedziury.pl