Kompleks Riese i kopalnie uranu
Sztolniowy Weekend
Czas trwania: 2,5 dnia
Miejsce eksploracji: Rzeczka, 58-320
Trudność: dla każdego
(osoby niepełnoletnie wyłącznie z opiekunem)
Startujemy
2023-05-26
max 10 osób
Koszt: 800 zł
W cenie:
Kask, oświetlenie, 2 noclegi w dwupiętrowych pokojach wieloosobowych śniadanie szwedzki stół, wieczorne grille, ubezpieczenie NNW, przewodnik z miernikiem gazów, drugi przewodnik drugiego dnia
Niewliczone w cenę:
wodery, alkohol, obiady w restauracjach i kebabowniach.
Co musisz wiedzieć:

Podczas tego weekendu spenetrujemy aż 10 podziemnych obiektów o różnorakiej historii i przeznaczeniu. Rozpoczniemy od warsztatów ze wciskania się w ciasne i ciemne miejsca, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić i poćwiczyć swoje umiejętności w bezpiecznym miejscu. Następnie odwiedzimy tajemniczego Kompleksu Riese, gdzie wyleczę Was z legend o nazistowskich wilkołakach i skarbach ukrytych w tych podziemiach. Zwiedzimy też mniejsze, zalane obiekty, w których stoi woda gdzie każdy będzie potrzebował swoich woderów. Drugiego dnia wybierzemy się w podróż śladami sudeckiego uranu. W zwiedzanych sztolniach nie znaleziono szukanego uranu, ale natrafiono na starsze, średniowieczne wyrobiska które również spenetrujemy. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie opuszczonej osady górniczej, w której mieszka dziś tylko jedna osoba. 
Ten wyjazd to świetna okazja do rozpoczęcia swojej przygody z podziemiami. Zwiedzane obiekty dobrałem specjalnie dla początkujących nie tylko ze względu na ich specyfikę, ale ich ciekawą historię, którą poznacie doświadczając podziemi na własnej skórze. 

Więcej informacji w
FAQ
Lub napisz do mnie na
Jest plan:

Piątek zbiórka w agro, zakwaterowanie i wieczorem zaliczymy sztolnię transportową kopalni węgla - zalany do kolan obiekt, na którego ścianach można jeszcze przeczytać napisy z epoki. Później powrót do agro i grill/ognisko.


Sobota pobudka i śniadanie, ok. 9 wyjazd i na początek dwie proste sztolnie połączone z warsztatami ze wciskania się w ciasne i ciemne miejsca. Później penetracja 2 obiektów wchodzących w skład Kompleksu Riese. Następnie szybki kebab i na sam koniec dnia podziemne miejsce, na końcu którego czekał na was będzie podziemny wodospad. Wieczorem powrót do agroturystyki i znowu grill.


Niedziela pobudka i śniadanie oraz wymeldowanie z agroturystyki. Około 9 wyjazd w kierunku Stronia Śląskiego. Tam w towarzystwie drugiego przewodnika zobaczymy opuszczoną osadę górniczą zamieszkaną aktualnie przez 1 osobę oraz leżącą w jej okolicy sztolnię uranową. Kawałek dalej w lesie znajduje się średniowieczne wyrobisko o bardzo ciekawym kształcie i formie, które będzie naszym następnym celem. Następnie jedziemy kawałek dalej, gdzie czekać na nas będą dwie sztolnie uranowe z widocznymi żyłami fluorytu i ametystu. Wszystkie sztolnie uranowe odwiedzane tego dnia połączone są z ciasnymi średniowiecznymi wyrobiskami, na które natrafiono podczas dążenia i które również spenetrujemy. Na koniec złożony z gigantycznych porcji wspólny obiad w Braszowicach i rozjeżdżamy się do domów.

A tak już było:
Chcesz wejść głębiej w temat?
Jeśli interesuje Cię ten temat i jesteś spragniony wiedzy, przeczytaj moje teksty.
Teksty o penetrowaniu
Zapraszam do zapoznania się z aktualnymi scenariuszami wyjazdów. Wszystkie są oczywiście dowolnie zmienialne wedle potrzeb każdej grupy. Na życzenie dla zorganizowanych grup organizuję zarówno wyjazdy jednodniowe,weekendowe, czy nawet kilkudniowe w jednej lub kilku lokalizacjach.
Zapraszam do kontaktu i do wspólnej penetracji!
kawiak@penetrujedziury.pl